Első benyomások

2023.07.03
Málta egy viszonylag kicsi sziget, viszont a tömegközlekedés nem a legjobb, ezért nem mindig egyszerű eljutni valahova. Repülővel Valettába érkeztem ahonnan bolt taxival St. Juliansba utaztam. Ez lesz a következő két hétre az otthonom! 

 St. Julians a bulinegyed Máltán, az esti élet nagyon gazdag, hangos, és sajnos épp ezért elég sok a szemét ezen a környéken. A szállásom csak néhány percnyire van az ETI központtól, ahol a képzés zajlik. 

Viszont a tenger mindenért kárpótól! Gyönyörű kékben játszik a víz és a hajók színes kavalkádja azonnal megragadja az ember figyelmét. A parton nagyon hosszan lehet sétálni, és szinte egymást érik a strandok.  

Hétfő reggel egy rövid eligazításon megtudtuk ki milyen csoportban lesz, melyik teremben lesznek az órák és megkaptuk az ID kártyáinkat amivel igazolhatjuk magunkat a szigeten! Az én kurzusomon heten vagyunk, mindannyian nők, akik közül én vagyok a legfiatalabb és az egyetlen óvónő is. Az oktatónk vérbeli Máltai, nagyon kedves és érthetően, jól magyaráz! Ez a kurzus a játékos tanulásról szól, eszközöket és módszertant kapunk és mutatunk egymásnak. Eredetileg alsós tanítóknak és óvodapedagógusoknak szól, de mivel mint mondtam egyedül vagyok ovis, ezért inkább a 7-10 éves korosztályra koncentrálunk a tananyagban. De mindig kitérünk pár szóban, hogy egy-egy játékot hogyan tudnék én is használni, kicsit átalakítva.

Egy átlagos napunk 3 fő részre van osztva, amik másfél órás egységek. Van egy rövidebb kávészünet és egy hosszabb ebédszünet. Délután pedig vagy önállóan szervezzük az életünk vagy befizethetünk egy a képzés kínálta programra. 

Az első órán először is bemutatkoztunk, megismertük egymás hátterét. Így derült ki, hogy ketten Csehországból, ketten Szlovákiából, egy valaki Lengyen országból és ketten Magyarországról érkeztünk,  de egyikünk sem azonos városból és voltaképp mindenki idegen a másiknak. 
 Ezután a 21.századi gyerekekről beszéltünk, összeszedtük saját tanulóink jellemzőit; hogyan tanulnak? mi motiválja őket? 

A nap maradékában pedig azt részleteztük hogyan tudjuk őket beszédre inspirálni, milyen eszközöket módszereket használunk ki-ki a maga osztályában. Nagyon érdekes és hasznos ötleteket meríthettünk. a következő hetekben pedig ezeket fogjuk bővíteni. 

  
© 2023 Flóra blogja. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el